Malá balení pro kutily (1 kg zákl. materiálu )

Konečná povrchová úprava interiérových stěn. Nahrazuje tapety, malby aj. nátěry. Není vhodný do vlhkého prostředí, na navlhající podklady a dřevěné a dřevotřískové materiály.

Fotogalerie

Základem Izoluxu je celulóza, která má tepelně-izolační vlastnosti a snižuje tak únik tepla do venkovních stěn. Povrch lzoluxu rovněž pohlcuje zvuk a neodráží jej. Zakrývá trhlinky, prasklinky a drobné nerovnosti podkladu.

Vhodné podklady pro aplikaci omítky

 • Klasické zdivo
 • panel
 • sadrokarton
 • umakart.

Vydatnost

Z jednoho balení se naválí cca 3m2 podkladové plochy.

Příprava a aplikace

Celý obsah balení vsypat do plastové nádoby se 8l vlažné vody, dobře promíchat a prohníst až do vzniku kašovité hmoty. Nechat uležet cca 1 hod. (možno přes noc). Nanášet postupně na připravený podklad rukou resp. lžící a rozvalovat do rovnoměrné vrstvy malířským válečkem (bílý beránek). Zákl. bílý Izolux lze barevně celoplošně tónovat malířskými přípravky (např. Remakol) tak, že se tyto nejdříve rozpustí ve vodě připravené pro rozmíchání Izoluxu.

Doba zpracování namíchané směsi do pěti dnů.

Doba schnutí rozválené vrstvy je 2-4 dny dle míry větrání prostoru.

Údržba

 • Čištění je možné pouze suchou cestou (kartáčováním povrchu za pomocí vysavače).
 • Renovace je možná běžnými malířskými přípravky, a to válečkem příp. nástřikem, nikoliv malířskou štětkou!
 • V případě vzniklých vrypů příp. rýh poškozené místo vč. jeho okolí důkladně namočit a válečkem rozválet.
 • Při potřísnění povrchu a vzniku skvrn tyto dobře namočit a po nabobtnání odstranit. Pro opravu použít opravářský materiál, který lze získat tak, že zbytkový kašovitý materiál po původním nanesení rozprostřít v cca 1cm vrstvě na desku opatřenou fólií. Po důkladném vyschnutí sloupnout, rozlámat na menší kousky a uschovat. V případě potřeby nechat kousek nabobtnat vodou a rozmělnit, místo okolo defektu důkladně promočit do vzdálenosti min. 20cm vodou a připravený materiál rozválet válečkem.

Odstranění

Odstranění staré vrstvy Izoluxu je možno:

 • suchou cestou:

  zaříznutí materiálu nožem a jeho následné stáhnutí,
 • mokrou cestou:

  po důkladném namočení lze nabobtnalý materiál stěrkou resp. hladítkem seškrábnout.

Likvidace odpadu

Izolux je materiál ekologicky nezávadný a jeho zbytky lze likvidovat splaškovou kanalizací resp. aplikovat rozpracované zbytky, příp. starou seškrábanou vrstvu do půdy jako substrát.

Záruka

Jeden rok, při dodržení podmínek skladování před zpracováním. Výrobce neručí za vady vzniklé chybným zpracováním materiálu.

Skladovaní omítky Izolux

V suchém prostředí při teplotách nad 5°C. Výrobek má Závazný posudek Hlavního hygienika České republiky ze dne 3.8.1994.
Výrobku byl udělen ze strany CSI Praha certifikát č. C-99-0259/Z