Aplikace omítky IZOLUX nástřikem

Tento směrný technologický postup je doporučením pro kvalitní provedení nástřiku interiérové omítky IZOLUX-dekor a vychází z praktických zkušeností při aplikaci tohoto materiálu.

Příprava směsi

(vztaženo na 1kg suchého IZOLUXu)

do rozmíchávací nádoby odměřit 11 litrů vlažné vody, za stálého míchání dávkovat postupně cca 20dkg lepidla, důkladně promíchat, nechat cca 60 min. odstát, přecedit-odstranění případných hrudek lepidla, vmíchat 1kg suchého IZOLUXu, důkladně promíchat, uležet po dobu min. 2 hod., resp. přes noc.

Příprava podkladu

Viz dokument: návod k použití

Technologické zařízení

Sestává z kompresoru, stříkací omítkářské pistole STORCH a propojovacích hadic.

Kompresor

uveďte v činnost kompresor dle návodu, nastavte výstupní tlak na 2,5-3atm.

Stříkací pistole

nastavte kotouč s 9 otvory tak, aby stříkaný materiál procházel tryskou s osazením, t.j. tryskou č.7 ve vzestupném pořadí dle průměru, nastavte množství stříkaného materiálu na maximum šroubem s křídlovou maticí jeho zatlačením do zadní krajní polohy, připojte zkompletovanou stříkací pistoli hadicí s rychloupínači ke kompresoru.

Nástřik omítky

naplnění nádoby připravenou směsí do 3/4, pistoli směrovat na stříkanou plochu ze vzdálenosti cca 30cm, otevřít kuželový ventil pistole na polovinu t.j. pootevřením o 45°, rovnoměrný jeden nástřik v tenké vrstvě (první den), intenzivní větrání a sušení (první a druhý den), rovnoměrný druhý nástřik (zpravidla třetí den).

Do druhé vrstvy se obvykle přidávají textilní dekorační přísady, které vytvoří konečný dekorativní efekt.

Sušení

Při důkladném větrání a přitápění se doba schnutí omítky pohybuje v rozmezí 2 až 4 dnů. Je možno urychlit lokálními topidly s ventilátorem.

Vydatnost

Z 1kg suchého Izoluxu dekor dle tloušťky vrstvy 3-4 m2.