Tepelně izolační dekorativní omítka IZOLUX-dekor, mokrá tapeta

Izolux-dekor je vnitřní strukturovaná omítka, mokrá tapeta, na bázi celulózy, která je určena jako konečná povrchová úprava různých interiérových podkladů. Vyrábí se v základním, přírodně bílem provedení. Nahrazuje malby, tapety aj. Její tepelně izolační vlastnosti jsou patrné i v běžně nanášených tloušťkách, t.j. 1 - 2 mm a blíží se vlastnostem polystyrenu. Slouží i jako protihluková izolace

Omítku Izolux-dekor vyrábíme ve dvou kvalitativně odlišných zrnitostech:

Obě provedení jsou ve stejné cenové hladině. Výhodou materiálu pro kutily je, že aplikaci zvládne dle návodu každý, komu práce není cizí.

IZOLUX dekor BP

Materiál na stejne bázi s totožnými vlastnostmi a ve stejném balení jako Izolux dekor. Základní provedení je však v odstínu bílém-šedě mramorovaném.
Vyrábí se v jedné zrnitosti, která je určená pro aplikaci jak válečkem tak i nástřikem.
Materiál je určen především pro tónování textilními přísadami.

Dostupná balení omítky

Balení IZOLUXu-dekor představují 7kg a 4kg pytle suchého základního materiálu. Pojidlo (lepidlo) se dodává zvlášť, stejně jako dekorační přísady, převážně na bázi bavlny.

Tabulka vydatnosti jednotlivých balení dle aplikace
Balení Druh aplikace Plocha Síla nánosu
7kg váleček 16-19m 2 v tloušťce do 2mm
7kg nástřik min. 21m 2 ve dvou vrstvách
4kg váleček 9-11m 2 v tloušťce do 2mm
1kg váleček cca 3m 2 v tloušťce do 2mm

Pro ryzí amatéry a jenom občasné kutily vyrábíme malá balení

(1 kg zákl. materiálu ) s vydatností cca. 3 m2. V těchto 1kg baleních je jak pojidlo, tak případné dekorační přísady, což umožňuje nenáročné zpracování, spočívající v pouhém vpravení obsahu balení do 8 litrů vody a jeho důkladné promíchání.

Barvení a tonování omítky Izolux

Barevný tón si zákazník může vybrat dle vzorkovnice barevných provedení. Vzhledem k tomu, že přísady jsou dodávány zvlášť, může si zákazník zvolit jakoukoliv hustotu dekoru v ploše, případně může kombinovat a míchat různá barevná provedení dle svých představ.

Izolux-dekor lze natónovat jakýmkoliv přípravkem pro barevné tónování rozpustným ve vodě a dosáhnout tak celoplošného probarvení jako u Primalexu.

Zaškolení firem

Provádíme zaškolení firem, které se rozhodnou provádět nástřik Izoluxu buď vlastním technologickým zařízením, příp. nákupem některého technologického prvku v naší firmě. Zaškolením se předejde mnohým problémům, které vznikají u firem, provádějící nástřik bez proškolení.